با توجه به آغاز سال نو میلادی، مقالات متعددی برای بهتر و پربار تر بودن این سال در سایت های مختلف منتشر می شود. در این مقاله ، که ترجمه مقاله ای از سایت معروف کارآفرین entrepreneur.com است، به ۵ کاری اشاره شده که هر کارآفرین باید هر روز انجام دهد. در زیر این ۵ کار را با هم مرور می کنیم:

 

۱٫ هر روز وقتی را برای تمرکز اختصاص دهید.

برای اینکه در طول روز متمرکز بمانید، در اول صبح زمانی را برای تمرکز برنامه ریزی کنید. فقط آرام باشید و به آنچه قرار است در طول روز انجام دهید فکر کنید. در حالیکه برای من یوگا موثر بوده، شما می توانید تمرکز کرده یا دعا کنید.

 

5 کاری که باید هر روز انجام دهید

5 کاری که باید هر روز انجام دهید

 

 

۲٫ اهداف روز را مرور کنید.

درباره کارهایی که قرار است در طول روز یا چند روز آینده انجام دهید فکر کنید و آنها را روی کاغذ بنویسید. من کاملا به نوشتن لیست کارها (to-do list) ایمان دارم. تیم من هر هفته را با لیست هفته پیش رو آغاز می کنند. این کار باعث می شود کارها را در طی هفته پیگیری کرده و پیشرفت های خود را ارزیابی کنید.ضمنا اگر از کاغذ برای نوشتن لیست کارها استفاده می کنید – نه الکترونیکی – ، لیست خود را در یک دفترچه بنویسید تا بتوانید در پایان روز، هفته و ماه عملکرد خود را ارزیابی کنید.

بعد از نوشتن لیست کارهای روزانه، با اعضای تیم خود – بصورت رودررو یا نرم افزارهای ارتباطی – صحبت کنید و کارهایی را که قرار است آن روز انجام شود را به آنها بگویید.

 

۳٫ در صنعت و کسب و کار خود بروز باشید.

همانطور که بروز بودن اطلاعات شما درباره اتفاقات اطرافتان مهم است، بروز بودن اطلاعات درباره صنعت و کسب و کارتان هم اهمیت دارد. آخرین مقالات مربوط به کسب و کارتان را بخوانید. سایت های معروف را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا آخرین اطلاعات را در صفحه تایملاین خود داشته باشید. همچنین مشترک مجلات مربوط به کسب و کارتان باشید تا مطمئن شوید که اگر مطلب مهمی را در اینترنت ندیدید آن را از دست نخواهید داد.

 

۴٫ از شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

اگر وبلاگ یا سایتی دارید، ابتدا آیکون شبکه های اجتماعی را در سایت خود چک کنید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید. هیچ چیز بدتر از این نیست که فردی که می خواهد بیشتر با شما در ارتباط بوده و شما را دنبال کند با مشکل مواجه شود. همچنین تلاش کنید تا هفته ای دو یا سه مطلب در وبلاگ خود قرار دهید.

وبلاگ افراد دیگر را بخوانید و اگر از مطلبی که خوانده اید خوشتان آمد آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید (با ذکر منبع!!). شبکه های اجتماعی محل خوبی برای ترویج کسب و کار و رساندن پیام خود به افراد داخل و حتی خارج کشور است. اگر نمی دانید چطور باید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید می توانید این کار را به فرد یا شرکتی بسپارید تا برای این کار استراتژی نوشته و صفحه شما را در شبکه های اجتماعی مدیریت کند.

 

۵٫ با شبکه خود ارتباط برقرار کنید.

خوب خواهد بود اگر هرازگاهی با افرادی که شما را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند ارتباط داشته باشید. وقت گذاشته، تلفن را بردارید و به آنها سلام بگویید! با آنها برای قهوه یا نهار قرار ملاقات بگذارید.

اگر شرکت شما اتاق کنفرانس دارد، آنها را یکجا جمع کرده و با آنها صحبت کنید. اطلاعاتشان را جمع آوری کنید تا بتوانید در ارتباط بمانید. فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و … بسترهای مناسبی را برای ارتباط با مشتریان ایجاد کرده اند.

همچنین شما می توانید از یک برنامه مدیریت ارتباط با مشتریان (or CRM customer-relationship management) استفاده کنید.

 

 

عنوان و تیترهای این مقاله که با عنوان ” ۵ کاری که باید هر روز انجام دهید” اینجا خواندید، به زبان انگلیسی اینها هستند:

۵ Things to Do Every Day in 2015 to Be a Better Entrepreneur

۱٫ Take time to focus on the day.

۲٫ Review your goals of the day.

۳٫ Stay up to date on your industry.

۴٫ Use social media.

۵٫ Connect and reconnect to your network.


محمدرضا زمانی

سلام. محمدرضا زمانی هستم، عضو گروه یاکوپ، علاقه مند به مباحث مربوط به مدیریت و توسعه کسب و کار. سعی می کنم نکات جدیدی رو که یاد میگیرم اینجا با شما به اشتراک بگذارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *