اگر مدیر یا صاحب کسب و کار هستید، حتما با این سوال مواجه شده اید که : “کارمند خوب را از کجا باید پیدا کرد؟” ، “ویژگی های یک کارمند خوب که باید موقع استخدام به آن توجه شود چیست؟” ، “آیا پیدا کردن بک همکار یا کارمند کار آسانی است؟” و …

 

حقیقت این است که استخدام افراد مناسب کار چندان ساده ای نیست و در بسیاری از موارد احتمال دارد خواسته شما برآورده نشود. همان طور که جک ولش (مدیرعامل افسانه ای جنرال الکتریک) اذعان می کند که با اینکه سالها تجربه استخدام افراد مختلف را دارد، باز هم در ۲۰% موارد اشتباه می کند. اما خبر خوب این است که استخدام افراد شایسته هم مثل تمام مهارت های کسب و کار یادگرفتنی است و شما می توانید با یادگیری و تمرین، این مهارت را بهتر کنید.

 

ما در گروه یاکوپ، نکات کلیدی استخدام افراد شایسته از نظر جک ولش را در قالب سه تصویر زیر  خلاصه کردیم. امیدواریم مفید واقع شود. این معیارها به سه دسته تقسیم می شوند:   ۱- محک زنی اولیه شامل سه نکته :

چگونه برندگان را استخدام کنیم؟ اول: 3 محک زنی اولیه

چگونه برندگان را استخدام کنیم؟ اول: ۳ محک زنی اولیه

 

۲- ویژگی های اساسی برای استخدام شایسته شامل پنج نکته :

چگونه برندگان را استخدام کنیم؟ دوم: 5 معیار اساسی داوطلب

چگونه برندگان را استخدام کنیم؟ دوم: ۵ معیار اساسی داوطلب

 

۳- ویژگی های ضروری برای داوطلب مدیریت شامل چهار نکته :

چگونه برندگان را استخدام کنیم؟ سوم: 4 معیار برای استخدام مدیران

چگونه برندگان را استخدام کنیم؟ سوم: ۴ معیار برای استخدام مدیران

 

 

لازم به ذکر است، این نکات خلاصه “فصل ۶” از کتاب “بُرد” نوشته جک ولش می باشد .


محمدرضا زمانی

سلام. محمدرضا زمانی هستم، عضو گروه یاکوپ، علاقه مند به مباحث مربوط به مدیریت و توسعه کسب و کار. سعی می کنم نکات جدیدی رو که یاد میگیرم اینجا با شما به اشتراک بگذارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *