اگر شما هم دوست دارید سحرخیز بوده و صبحی عالی داشته باشید ، اما زود بیدار شدن برای شما سخت و یا غیرممکن است (!) ، این مطلب را با دقت بخوانید.

 

۴ راهکار برای داشتن صبحی عالی

۱٫ شب هنگام تنظیم زنگ ساعت یا موبایل خود، آن را در گوشه ی دور اتاق (دور از دسترس خود) قرار دهید!

احتمالا شما هم با من موافقید که برای بیدار شدن سخت ترین کار این است که از رختخواب بکنید و بایستید! دور بودن ساعت زنگدار شما باعث انجام این سخت ترین کار شده و شما مجبور خواهید بود برای خاموش کردن آلارم از جای خود بلند شده و زنگ ساعت یا موبایل را خاموش کنید.

 

۲٫ نور اتاق را زیاد کنید.

نور کم باعث ایجاد خواب آلودگی در ما می‌شود و برعکس ، نور زیاد خواب را از سر ما می‌پراند. پرده ها را بکشید یا نور اتاق را با روشن کردن لامپ ها به حداکثر برسانید.

 

۳٫ صبح را با استحمام شروع کنید.

یک دوش چند دقیقه ای هوشیاری و انرژی شما را برای داشتن صبحی عالی و استفاده از این ساعات چند برابر خواهد کرد. اگر حوصله هر روز به حمام رفتن ندارید ، دست و صورت خود را بشویید و کمی آب بازی کنید!

 

۴٫ اول کاری را که دوست دارید انجام دهید.

با انجام کاری که دوست دارید یا کار بر روی پروژه ای که به آن علاقه دارید ، از طرفی خوابتان کاملا پریده و از طرفی برای باقی روز انرژی مثبت خواهید داشت.

شاید این را متناقض با ” قورباغه ات را قورت بده!” – جمله معروف برایان تریسی در کتابی با همین عنوان – بدانید. اما احتمالا مقصود برایان تریسی همه جا جز صبح اول وقت بوده است!

 

4 نکته برای داشتن صبحی عالی در اول وقت

4 نکته برای داشتن صبحی عالی در اول وقت

 

“شروع صبحی عالی در اول وقت” خلاصه مقاله ای از سایت success.com بود که خلاصه انگلیسی آن را هم میتوانید در زیر بخوانید:

strategies to Make every morning a good morning

۱٫ keep your alarm across the room

۲٫ see the light

۳٫ start with a shower

۴٫ find a passion : projects , goals , …


محمدرضا زمانی

سلام. محمدرضا زمانی هستم، عضو گروه یاکوپ، علاقه مند به مباحث مربوط به مدیریت و توسعه کسب و کار. سعی می کنم نکات جدیدی رو که یاد میگیرم اینجا با شما به اشتراک بگذارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *